מחפשים מנעולן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

החלפת צילינדר

צריכים להחליף את הצילינדר בדלת? בעמוד תראו מהו מחיר החלפת צילינדר שמתבצעת על ידי מנעולן מקצועי וגם איך להחליף צילינדר בעצמכם (מדריך מפורט). בנוסף תראו מתי צריך להחליף את הצילינדר ומה עושים כצריך להחליף צילינדר ואין מפתח.

כמה עולה להחליף צילינדר?

מחיר החלפת צילינדר נע בין 200 - 700 ש"ח. המחיר של החלפת צילינדר בלבד ללא הצילינדר עצמו נע בין 200 - 300 ש"ח, מחיר החלפת צילינדר פשוט נע בין 250 - 350 ש"ח כולל הצילינדר עצמו. המחיר של החלפת צילינדר רב בריח סטנדרטי נע בין 300 - 400 ש"ח כולל הצילינדר עצמו ומחיר החלפת רב בריח לוקסיס או מולטילוק אינטראקטיב נע בין 400 - 500 ש"ח כולל הצילינדר.

 

מחיר החלפת צילינדר בממוצע

מחיר החלפת צילינדר בממוצע: 250 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

מחירון החלפת צילינדר

לפניכם מחירים של החלפת צילינדר. תוכלו לראות מחירים נוספים במחירון החלפת צילינדר המלא.

החלפת צילינדר - מחירים ועלויות

החלפה של צילינדר בדלתות רב בריח

המחיר מתייחס להחלפת צילינדר רב בריח מסוג לוקסיס.


350 - 500 ש"ח
מחיר החלפת צילינדר בדלת כניסה

החלפת צילינידר פשוט בדלת כניסה לבית.


300 - 450 ש"ח
החלפת צילינדר לדלת פנים

החלפת צילינדר לדלת עץ (עבודה ועלות הרכיב)


200 - 400 ש"ח
החלפה של צילינדר בדלת פלדלת

החלפת צילינדר לפלדלת בדלת ראשית.


250 - 550 ש"ח
מחיר החלפת צילינדר מולטילוק

החלפה של צילינדר פרופיל אירופי של חברת מולטילוק.


300 - 600 ש"ח

הדפס מחירון

החלפת צילינדר - מתי נצטרך?

הדרך שבה צילינדרים בנויים היא שברגע שיש תקלה ופותחים אותם הם מאבדים מהאמינות שלהם, לכן אין סיבה לתקן אותם ועדיף להחליף אותם. גם אם טכנית ניתן לתקן, זה רק פלסטר ויהיו לכם בעיות בהמשך. יש כמה מקרים שמצריכים החלפת צילינדר, חלק בגלל תקלות וחלק בגלל סיבות אחרות. נסביר:

 • מפתח לא נכנס למנעול: תקלה נפוצה אחת כשאתם לא מצליחים להכניס את המפתח למנעול. הסיבה המרכזית שבגללה המפתח לא נכנס למנעול היא הצטברות של לכלוכים ואבק בצילינדר. ברגע שאתם לא מצליחים להכניס את המפתח זה הסימן שיש תקלה בצילינדר ואז צריך להחליף אותו.
   
 • מפתח לא מסתובב חלק: עוד סממן לכך שיש לכם בעיה בצילינדר הוא שהמפתח לא מסתובב בדלת. במקרה הזה אמנם כן תוכלו לנסות לשחק עם המפתח כדי שתוכלו לפתוח את הדלת, אבל זכרו שברגע שמתחילה בעיה בצילינדר לרוב הספירה לאחור של החיים שלו מתחילה.
   
 • החלפת צילינדר מפתח לא יוצא: הכנסתם המפתח, סובבתם נכנסת ועכשיו ניסיתם להוציא והמפתח תקוע בדלת שלכם. זו עוד תקלה שבעיקרון תוכלו לטפל בה לבד עם WD 40 וקצת התמדה, אבל זכרו זה לא פיתרון סופי לבעיה אלא רק זמני.
   
 • מפתח שבור במנעול: ניסיתם להוציא את המפתח והוא נשבר בתוך המנעול? זה עוד תקלה שמראה על בעיה בצילינדר בדרך כלל, אבל לפעמים היא גם בגלל המפתח עצמו. אם אתם יודעים שהבעיה היא המפתח ניתן לנסות לחלץ אותו לבד, אבל אם הבעיה היא הצילינדר זה רק עניין של זמן עד שזה יקרה שוב וכדאי כבר להחליף אותו עכשיו.
   
 • איבוד מפתח: סיבה אפשרית שבגללה נרצה להחליף את הצילינדר היא כי איבדנו את המפתח ואין לנו מפתח ספייר או שבעל המפתח הספייר לא נמצא באזורנו. במקרה הזה אם נרצה להיכנס לבית נהיה חייבים להחליף את הצילינדר. פעם הבאה ודאו שיש יותר אנשים עם המפתח החדש.
   
 • לפני כניסה לדירה: החלפת צילינדר נעשה גם הרבה פעמים לפני שאנחנו נכנסים לדירה חדשה. אנחנו לא יודעים למי יש את המפתח ולמי אין. אם זו דירה חדשה מקבלן יכול להיות שלקבלן או אחד מקבלני המשנה שלו יש מפתח. אם זו דירה מאוכלסת יכול להיות שהדיירים הקודמים השאירו מפתח נוסף ואולי שכחו שהם נתנו ספייר. בכל מקרה כדי למנוע מצבים לא נעימים יכול להיות כדאי להחליף את הצילינדר.
   
 • התקנת צילינדר חדש: אפשרות נוספת שבגללה נזמין מנעולן להחלפת צילינדר היא כי אנחנו רוצים להשתדרג. בהמשך העמוד נסביר לכם על ההבדל בין סוגי צילינדרים שונים, ההבדל והקושי לפרוץ אותם.
   
 • למנוע מאנשים להיכנס: יש אנשים שאנחנו יודעים שיש להם מפתח לבית שלנו ואנחנו מעוניינים שלא יהיה להם. זה נפוץ הרבה פעמים אחרי פרידה או גירושין, לאחר סכסוך עסקי או אפילו אם כבר הייתה פריצה לבית שלנו ואנחנו רוצים לוודא שאין שם גנב עם מפתחות לבית שלנו.
   
 • הצילינדר נתקע: מצב זה קורה כאשר יש בעיה בבריח של הדלת או לחילופין כאשר מצטבר חול ולכלוך בתוך התעלה והמנגנון הפנימי. תוכלו לקרוא עוד על צילינדר תקוע ולגלות כמה עולה השירות.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706309

מה זה צילינדר בדלת ואיך הוא עובד?

הצילינדר בדלת הוא החלק בתוך המגנון שאליו מכניסים את המפתח. ברגע שהמפתח מסתובב הוא מסובב את הצילינדר מה שגורם להפעלה של גלגל השיניים שמסובב את הבריחים. הבריחים הם הפינים שנכנסים לחור במשקוף ומונעים מהדלת להיפתח. אמנם יש הרבה סוגי צילינדרים, וכל אחד מהם שונה ברמת האבטחה והעמידות שלו, אבל זה העיקרון המנחה שהוא הבסיס לאופן הפעולה של הצילינדר בדלת.

 

צילינדר לדלת

כך תמצאו מנעולן הגון ומקצועי להחלפת צילינדר

מנעולן הוא בעל מקצוע שמאוד חשוב לנו לוודא שאנחנו סומכים עליו. הרי מדובר בבן אדם זר שהוא אחראי על הגנה על הבית שלנו מפני פריצה (בין היתר) לכן מאוד חשוב לוודא שכשבוחרים מנעולן להחלפת מנעולים מוודאים שהוא אכן מקצועי והגון. איך עושים זאת? עם הטיפים של ווילוק:

 • צילינדר חדש מהקופסה: כשמגיע אליכם המנעולן ודאו שהצילינדר החדש שהוא מביא לכם הוא צילינדר חדש מהקופסה. זה חשוב משתי סיבות. סיבה ראשונה היא כי כך אתם מוודאים שכל המפתחות שמתאימים לצילינדר הזה נמצאים בידכם ולא בידיו של אף אחד אחר. בנוסף כך אתם מוודאים שהוא לא משתמש בצילינדר שהוא לקח ממישהו אחר ובעצם מדובר בצילינדר שכבר יש לו עבר והוא יתקלקל בקלות יותר.
   
 • תעודת יושר מהמשטרה: תעודת יושר מהמשטרה היא תעודה שניתן להפיק במשטרה שאומרת שאין שום הליך פלילי נגד אדם כלשהו או שהוא לא הורשע בעבירות בעברו. יש אנשים ומנעולנים שמציגים את זה בתור אישור מנעולנות ממשטרת ישראל. זה לא. זו לא חובה בתור הכשרה או לימודי מנעולנות, אך הרבה מנעולנים כן מוציאים את התעודה הזו כי הם יודעים שלהרבה לקוחות אכפת מהנושא.
   
 • אחריות על העבודה: על החלפת צילינדר נהוג לקבל אחריות של בין שנה עד חמש שנים. תקופת האחריות משתנה בהתאם לסוג הצילינדר והאיכות שלו. לרוב צילינדרים סינים הם יותר זולים ופחות איכותיים ולכן עבורם נהוג לקבל אחריות של שנה אחת. לעומת זאת על צילינדרים יותר איכותיים, לרוב אירופאים, נהוג לקבל אחריות של עד 5 שנים.

 

משך תקופת האחריות הממוצעת:
5 שנות אחריות 3 שנות אחריות שנה אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ מנעולנים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

מה לעשות לפני שמזמינים מנעולן להחלפת צילינדר?

רק רגע לפני שאתם מזמינים מנעולן להחלפת צילינדר יש כמה דברים שכדאי לכם לעשות:

 • עבודות נוספות: מחיר החלפת צילינדר שווה למחיר ביקור מנעולן ועוד מחיר הצילינדר. כלומר כדאי לנצל את העובדה שאתם כבר מזמינים מנעולן לבית בשביל לבדוק אם יש עבודות מנעולנות נוספות שאתם צריכים. כדאי שתדעו שגם הרבה מנעולנים זולגים גם לתחומים נוספים כמו מנעולנות רכב או הנדימן. כלומר אם כבר הזמנתם את המנעולן כדאי שתבדקו עם עצמכם האם אתם צריכים לשכפל מפתח לרכב או תיקונים כלשהם לבית.
   
 • וידוא של המנעולן: לפני שהמנעולן מחליף את הצילינדר בבית הוא יוודא שאתם בעלי הבית ובזמן שאתם מחכים לו כדאי שתצטיידו מראש. אם יש לכם תמונה של חוזה השכירות זה הזמן טוב להביא אותה. אם לא תוכלו לבקש מהשכנים שיעידו בשבילכם.
   
 • בדקו מחיר: דבר נוסף שכדאי לוודא לפני שאתם מזמינים את המנעולן להחלפת הצילינדר הוא המחיר שהוא נותן לכם. ראיתם את המחירון והבנתם מה אמור להיות מחיר של החלפת צילינדר. ודאו שהוא לא לוקח לכם מחיר מוגזם. חשוב להגיד שיש כמה דברים שמשפיעים על מחיר החלפת צילינדר. נסביר עליהם בפסקה הבאה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706309

מה משפיע על מחיר החלפת צילינדר?

יש כמה דברים שמשפיעים על מחיר החלפת צילינדר:

 • סוג הצילינדר: כמו שאמרנו העבודה עצמה של החלפת הצילינדר היא לא עבודה מורכבת, אבל המחיר בהחלט משתנה בהתאם לסוג הצילינדר שהמנעולן מביא איתו.
   
 • שעת העבודה: שעות העבודה הסטנדרטיות של מנעולנים הם בין 8:00 - 18:00 ימים א' - ה' ושם תקבלו את המחיר הסטנדרטי עבור החלפת צילינדר. אך לצערנו לא תמיד אנחנו נתקעים מחוץ לבית בשעות העבודה הנוחות ואז צריך להזמין את המנעולן בשעות אחרות. במקרה הזה תהיה תוספת של בערך 50% למחיר.
   
 • פריצת הדלת: הרבה פעמים ביחד עם החלפת צילינדר צריך גם לפרוץ את הדלת. אלה שתי עבודות שונות עם מחירים שונים ונפרדים, אבל לרוב אם תצטרכו את שני השירותים ביחד לא תשלמו מחיר פריצת דלת מלא אלא רק תוספת של 100 - 200 ש"ח.

איך מחליפים צילינדר לבד ואיך לפרק צילינדר?

בשביל להחליף צילינדר תצטרכו להצטייד:

 • מברג שטוח
 • מברג פיליפס
 • צילינדר חדש שמתאים לדלת שלכם (ניתן לקנות בכל חנות כלי בית)
 • מפתח אלן 3
 • מפתח טי 10 או 13 (בהתאם לדלת). אם אתם לא בטוחים הביאו את שניהם.
 • ספריי שימון למנעולים.

המדריך שלפניכם הוא עבור החלפת צילינדר בדלת כניסה פלדלת אם יש לכם דלת אחרת ייתכן ויהיו דברים מעט שונים, אך לרוב הצילינדרים בנויים בצורה דומה ותצטרכו לפרק אותו, לשים חדש ואז להחזיר. עקבו אחר ההוראות שלב אחר שלב:

 1. מצאו את הבורג שמאחורי הידית, הוא נמצא בין הידית לדלת, ושחררו אותו עם המפתח אלן.
   
 2. שלפו את הידית החוצה בצד שלכם ודחפו אותה החוצה לצד השני כדי להוציא אותה.
   
 3. פרקו את הברגים שנמצאים מסביב לידית ומחזיקים את הפלטה.
   
 4. הוציאו את הפלטה החוצה. בשלב הזה אתם אמורים לראות את הצילינדר ושני ברגים לצידו.
   
 5. קחו את המפתח טי 10 או 13 ושחררו את הברגים האלו. הברגים הם למעשה ברגים של מגן הצילינדר.
   
 6. הוציאו את מגן הצילינדר.
   
 7. בצד הדלת שמופנה אל המשקוף כשהיא סגורה יש ברגים שמחזיקים את הצילינדר. שחררו אותם.
   
 8. שלפו את הצילינדר עם האצבעות. לא צריך להפעיל כוח.
   
 9. נצלו את ההזדמנות הזו כדי לשמן את צירי הדלת ואת המנגנון עם ספריי שימון.
   
 10. קחו את הצילינדר החדש שלכם והכניסו אל החור. ודאו שאתם עושים זאת כשהגלגל ישר. הסתכלו על הגלגל, וגם על המפתח שאמור להיות בזווית שטוחה.
   
 11. סובבו את המפתח וודאו שהכל עובד - אתם מצליחים לסובב בקלות והבריחים זזים בצורה טובה.
   
 12. הוציאו את המפתח.
   
 13. עכשיו הזמן להחזיר את כל מה שפירקתם באותו הסדר רק הפוך.
   
 14. הבריגו בחזרה את הברגים של צד הדלת.
   
 15. החזירו את מגן הצילינדר והבריגו את הברגים שבשני הצדדים שלו. אל תשכחו לשים את האומים קודם.
   
 16. הרכיבו בחזרה את הפלטה שעל הדלת והבריגו את הברגים שמחזיקים אותה.
   
 17. החזירו את הידית למקום. קודם תחזירו את החלק שמחובר עליו מוט הברזל ואז את החלק השני.
   
 18. סגרו את הבורג שבין הידית לדלת.
   
 19. ודאו שהידית יושבת טוב ואתם מצליחים להזיז אותה בקלות.
   
 20. הצלחתם? כל הכבוד! משהו הסתבך בדרך? זה הזמן לקרוא למנעולן.

 

החלפת צילינדר

אילו סוגי צילינדרים קיימים ואילו מומלצים לדלת שלכם?

רוצים לקנות צילינדר חדש ולא בטוחים אילו סוגים קיימים ואיזה צילינדר מומלץ לדלת? כמובן בכל הנוגע לצילינדרים יש כאלה מאוד איכותיים אבל שגם קורעים את הכיס לכן הבאנו לכם רשימה קצרה של המומלצים ביותר במחיר סביר:

 • צילינדר MT5 של מולטילוק: מולטילוק ידועה בייצור צילינדרים איכותיים מאוד ממוגנים וקשים לפריצה. יתרון נוסף שיש לו הוא שלא ניתן לשכפל בלי הכרטיס. תוכלו למצוא אותו במחיר של 350 - 500 ש"ח.
   
 • לוקסיס של חברת רב בריח: את חברת רב בריח אנחנו כמובן מכירים בזכות הדלתות המעולות והממוגנת שלהם אבל גם הצילינדר שלהם מאוד איכותי וקשה לפריצה על ידי גנבים. הוא מחייב כרטיס מגנטי לשכפול והוא זול יותר מ- MT5. תוכלו למצוא אותו במחיר של 200 - 350 ש"ח.
   
 • אינטראקטיב של מולטילוק: עוד צילינדר מעולה מבית מולטילוק שמצריך כרטיס שכפול. הוא איכותי ומאוד נפוץ בארץ. הוא עולה בין 220 - 400 ש"ח.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706309

החלפת צילינדר מכל סוג

עם ווילוק תוכלו למצוא מנעולן להחלפת צילינדר מכל סוג:

 • מולטילוק: כמו שהבנתם מההמלצות צילינדרים של מולטילוק הם צילינדרים מאוד מוצלחים, אמינים וממוגנים. יתרון נוסף של הרבה צילינדרים של מולטילוק הוא שניתן לשכפל אותם רק עם כרטיס שכפול.
   
 • רב בריח: צילינדר רב בריח הוא צילינדר בעל 3 בריחים נוספים שיוצאים לחלק העליון, התחתון והנגדי של הדלת על מנת לעזור במיגון. החלפת צילינדר רב בריח מורכבת יותר בזכות המיגון והשכבות שמגינות על הדלת.למעלה הוספנו לכם מדריך שלם על החלפת צילינדר רב בריח של חברת פלדלת.
   
 • פרפר: צילינדר פרפר הוא צילינדר שבצד הפנימי שלו יש מפתח, לפעמים נקרא כפתור, שנמצא שם באופן קבוע. צילינדר פרפר פשוט הוא קל לפריצה גם על ידי גנבים ןלכן פחות מומלץ לדלתות כניסה. יש אפשרות לקנות צילינדר פרפר נגד פריצה. בנוסף אם אתם כן רוצים צילינדר פרפר בדלת שלכם מומלץ להתקין מנעול כספת שישמש בתור אמצעי מיגון נוסף. (למידע נוסף על החלפת צילינדר פרפר)
   
 • שריונית חסם: הצילינדר של שריונית חסם עושה את העבודה בצורה טובה. גם אם אתם רוצים להחליף צילינדר שריונית חסם מומלץ לקנות צילינדר עם כרטיס מגנטי אישי. אמנם מוסיף למחיר, אך מוסיף עוד יותר לשקט הנפשי.
   
 • צילינדר פשוט: החלפת צילינדר פשוט עובדת לפי אותם עקרונות של החלפה של צילינדר של רב בריח רק יותר פשוט. פחות ברגים, פחות כלים ובקצרה פחות שלבים.

החלפת צילינדר לכל סוג דלת

בנוסף תוכלו להזמין מנעולן להחלפת צילינדר בכל סוג דלת:

 • דלת כניסה: הצילינדר בדלת הכניסה לבית שלנו הוא ללא ספק הצילינדר החשוב ביותר, ולכן חשוב לוודא שאנחנו קונים צילינדר איכותי. לרוב המנעולים בדלתות הכניסה שלנו יהיה רב בריח אז חשוב לוודא שיש צילינדר שמתאים לכך.
   
 • פלדלת: פלדלת היא מבין דלתות הכניסה הנפוצות ביותר בארץ. היא חזרה וקשה לפריצה. המחיר של צילינדרים לפלדלת מעט יותר יקרים, אבל מאפשרים לנו ללכת לישון או לצאת לחופשה בשקט נפשי.
   
 • דלת עץ: לרוב דלתות עץ הן דלתות יותר פשוטות מאשר דלתות הכניסה והם יהיו דלתות פנים. יהיו פחות שכבה הגנה לדלתות עץ וגם הצילינדרים שלהן יותר זולים.
   
 • דלת פנים: דלתות פנים לרוב יהיו מעץ אך יש כמובן דלתות פנים מזכוכית. גם במקרה הזה החלפת צילינדר בדלת פנים תהיה יותר פשוטה ולרוב לא תהיה חירומית.
   
 • רשפים: דלתות רשפים הן דלתות יקרות ויפות שבמיוחד לא היינו רוצים שיקרה להן נזק. לכן אם אתם מחליטים לנסות להחליף את הצילינדר לבד חשוב להיות מאוד זהירים ואם אתם מזמינים מנעולן ודאו שהוא עובד בצורה נקייה.
   
 • פלרז: תוכלו למצוא גם שירותי החלפת צילינדר בדלת פלרז.

כמה זמן לוקחת החלפת צילינדר?

החלפת צילינדר לוקחת למנעולן בין 15 - 30 דקות של עבודה, בהתאם לסוג המנעול.

 

זמן ממוצע להחלפת צילינדר מקצועית:
22 דקות
30 דקות משך זמן 15 דקות

החלפת צילינדר ללא מפתח - האם אפשרי ואיך עושים?

אכן ניתן להחליף צילינדר ללא מפתח, למעשה הרבה פעמים כשמזמינים מנעולנים בשביל להחליף את הצילינדר הוא עושה זאת גם כשאין מפתח. איך להחליף צילינדר בלי מפתח?

 1. פירוק הידית.
 2. פירוק הפלטה שמגנה על המנעול
 3. הוצאת הברגים של מגן הצילינדר ואז המגן עצמו.
 4. שחרור הברגים בצד הדלת.
 5. שליפת הצילינדר מהמקום והכנסת חדש.
 6. החזרה של כל דבר למקום.

איך לשמור על הצילינדר להבא?

הדברים המרכזיים שגורמים לצילינדר להתבלות בצורה יותר מהירה הם לכלוכים שנכנסים אליו, במיוחד אבק וחול. אז מה תוכלו לעשות כדי לשמור על הצילינדר שלכם לאורך זמן?

 • לא להכניס חול: חול הוא אחד האויבים הכי גדולים של צילינדרים, ובניגוד לאבק שפשוט נמצא באוויר את החול אנחנו מכניסים לצילינדר. אם אתם שומרים את המפתח בכיס, כמו רוב האנשים, יכול להיות שהוא מתמלא בחול בלי שאתם שמים לב. אם הייתם בחוף אז זה אחד היעדים הכי נפוצים לייבא את החול לצילינדר שלכם, אבל לא רק. גם אם הייתם בגן משחקים או אפילו אם המפתח פשוט נפל לרגע על החול. נקו אותו לפני שאתם מכניסים את המפתח לצילינדר.
   
 • לשמן אותו: דבר אחד שאתם יכולים לעשות על מנת לשמור על הצילינדר לאורך זמן הוא לשמן אותו. כל כמה חודשים מומלץ לקחת חומר לשימון צילינדרים ולהשפריץ אותו. הוא עוזר לצילינדר לחזור לפעול בצורה יותר חלקה.

 

כל כמה זמן כדאי לשמן צילינדר?
 6 חודשים
8 חודשים משך זמן 4 חודשים

שאלות נפוצות על החלפת צילינדר

איך מחליפים צילינדר?

מנתקים את הידית, מסירים את הפלטה, משחררים את מנגנון הצילינדר ואת הבורג הצדדי שמקבע את הצילינדר במקומו ומוציאים את הצילינדר מהדלת. לאחר מכן מתקינים את הצילינדר החדש וסוגרים את הברגים בשנית.


האם ניתן להזמין שירות משולב של החלפת צילינדר ומנגנון?

בהחלט. תוכלו לקבל שירות משולב של החלפת מנעולים הכולל גם את הצילינדר עצמו אך גם את שאר המנגנון, כולל הבריחים.


כמה זמן לוקחת עבודה של החלפת צילינדר לדלת?

בדרך כלל ההחלפה לוקחת בין רבע שעה לחצי שעה כאשר המנעולן מיומן ומנוסה. יחד עם זאת, בצילינדרים מורכבים ההתקנה עשויה לקחת גם שעה ואף יותר.


האם כדאי לתקן צילינדר?

לא מומלץ לתקן צילינדר מאחר וזה לא משתלם. ברוב הגדול של המקרים מומלץ להחליף את הצילינדר בחדש וליהנות מצילינדר תקין למספר רב של שנים.


איזה צילינדרים נחשבים לאיכותיים ביותר?

תלוי בסוג הדלת שלכם והיכן היא ממוקמת. נמליץ לבדוק את המוצרים של חברת רב בריח כמו למשל צילינדר לוקסיס האיכותי וגם את המוצרים של חברת מולטילוק, למשל דגם אינטארקטיב.