מחפשים מנעולן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

החלפת צילינדר פרפר

אם יצא לכם לא פעם להינעל בתוך הבית בגלל שאיבדתם את המפתח - כדאי שתדעו שאין מדובר בגזרת גורל. מתחת נציג מידע על החלפת צילינדר פרפר שיעיל במקרים כמו שציינו. נפרט גם על מחיר ההתקנה שלו ע"י מנעולן, על היתרונות הרבים שלו וגם כיצדתוכלו לאתר מנעולן מוסמךב אזורכם כדי שיתקין אותו.

מהו מחיר החלפת צילינדר פרפר?

מחיר החלפת צילינדר פרפר נע בין 250 - 450 ש"ח וזה כולל פירוק הצילינדר הקיים והתקנה של צילינדר חדש.

 

מחיר ממוצע להחלפת צילינדר פרפר

מחיר ממוצע להחלפת צילינדר פרפר: 350 ₪

טווח מחיר גבוה 450 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

מתי יש צורך בהחלפת צילינדר פרפר?

הצורך בהחלפת צילינדר פרפר משתנה בהתאם למקרה:

 • החלפת צילינדר פרפר קיים - במקרים בהם דלת עם צילינדר פרפר נפרצת, הדבר יכול להוביל לנזק שיחייב החלפת צילינדר פרפר קיים לאחד חדש. במידה ואאינכם מעוניינים להתפשר על הנוחות בצילינדר פרפר, תוכלו לבקש ממנעולן להתקין לכם צילינדר פרפר מוגן פריצה, שמונע פריצה ע"י "דיגדוג" עם אביזרי פריצה שונים. קחו רק בחשבון שמחירו יקר יותר.
   
 • החלפת צילינדר סטנדרטי לפרפר - במידה והתרשמם לטובה מצילינדר פרפר אצל חברים או בעבודה, תוכלו להיעזר במנעולן להחלפת הצילינדר הקיים בביתכם בצילינדר עם מנגנון הפרפר.
   
 • החלפת צילינדר פרפר באחד סטנדרטי - אם מסיבה כזו או אחרת אינכם מרוצים מצילינדר הפרפר, תוכלו להחליפו בצילינדר סטנדרטי.

 

צילינדר פרפר

מהם היתרונות בצילינדר פרפר?

יש כמה יתרונות מהותיים בהחלפת צילינדר פרפר:

 • בשעות חירום - לא פעם קורה שאנו צריכים להיחלץ מהבית באופן דחוף בגלל שריפה, אזעקה וכדומה. הימצאות צילינדר פרפר בדלת, מקלה משמעותית על החיפושים אחר המפתח הנייד הרגיל ואיבוד זמן יקר.
   
 • תקלות - החלפת צילינדר קיים לצילינדר פרפר עשויה לחסוך לכם אינספור תקלות כמו: איבוד של המפתח לפתיחת דלת הכניסה לבית, מפתח שפתאום לא נכנס למנעול ועוד.
   
 • עבור דלתות פנים - החלפת צילינדר פרפר לדלתות פנים כמו שירותים, מקלחת וחדרי שינה - מאפשרת פרטיות למי שמשתמש בחדרים הללו, תוך הקפדה על עיצוב אלגנטי בצורה של הצילינדר.
   
 • אופן הפריצה - כאן היתרון מכיל בתוכו גם חיסרון. אם למשל נתקעתם מחוץ לבית לאחר שדלת הכניסה נטרקה, תוכלו להיעזר במנעולן מוסמך, שיוכל לפרוץ את הדלת ע"י "דיגדוג" של הצילינדר עם אביזר דק כמו סיכה למשל, מה שיעזור לסובב את המפתח המובנה שמצוי בצד הפנימי של הדלת וכך לפתוח אותה. היתרון בפריצה של הדלת ע"י מנעולן הופך גם לחיסרון במקרה של פריצות ע"י אנשים לא רצויים. במקרה כזה תוכלו להקשיח פי כמה את אפשרות לפריצה לא חוקית ע"י התקנה של צילינדר פרפר מוגן פריצות, כך שגם החיסרון היחיד בר פיתרון.

צילינדר פרפר - מה זה בכלל?

הרעיון מאחורי צילינדר פרפר הוא שבצד הפנימי של הצילינדר קיים מפתח מובנה שלא ניתן להסיר במשיכה, בעוד שבצד החיצוני של הצילינדר קיים חריץ סטנדרטי למפתח חיצוני לצורך פתיחה ונעילה של הדלת.

 

ניתן להתקל בצילינדר מסוג פרפר בדלתות פנים של בית (חדרי שירותים, מקלחת ושינה) וגם בדלתות כניסה לבית של רב בריח, שריונית, פלדלת וכו. בהמשך הדף תוכלו לקרוא על היתרונות והחסרונות שבצילינדר פרפר ועוד מידע שימושי. 

האם אוכל להחליף לצילינדר פרפר בעצמי? 

החלפת צילינדר אינה נחשבת לקשה מנשוא ויחד עם זאת, זכרו שעבודה שבוצעה בצורה מרושלת יכולה לסכן אתכם בפריצות ובתקלות רבות אחרות. במידה ואתם מעוניינים לבצע החלפת צילינדר פרפר בכוחות עצמכם - נמליץ שתבצעו זאת בדלתות פנים של בית, הנחשבות בסיכון נמוך יותר. עבור החלפת הצילינדר לדלת הכניסה נמליץ להשאיר למנעולן מוסמך לבצע.

כיצד מתבצעת החלפת צילינדר פרפר בדלת פנים?

החלפת צילינדר פרפר בדלתות פנים נחשבת עבודה פשוטה יותר שתוכלו לבצע בעצמכם. להלן השלבים:

 1. שחרור הידית - תחילה, יהיה עליכם לשחרר את הידית הפנימית של הדלת ולאחר מכן למשוך גם את הידית החיצונית שלה.
   
 2. שחרור המנעול - כעת יהיה עליכם לפרק את המנעול מבסיס הדלת ע"י שחרור של הברגים המחברים.
   
 3. החלפת צילינדר פרפר - כעת יהיה עליכם להחליף את הצילינדר הסטנדרטי הקיים בצילינדר הפרפר שרכשתם ולהבריג אותו למנעול ולחבר לדלת.

 

רמת קושי לביצוע המדריך:
 

מדד קושי סביר
קשה בינונית סבירה קלה

החלפת צילינדר פרפר בדלתות כניסה לבית

כאן החלפת צילינדר פרפר הופכת מורכבת יותר לביצוע ולכן חשוב שתיעשה ע"י מנעולן מוסמך. (אנו מדברים על דלתות רב בריח, שריונית חסם או פלדלת) מתחת תוכלו לקרוא את שלבי העבודה שהמנעולן צפוי לבצע בהיגעו אליכם:

 1. שיחרור ידיות - בשלב הראשון יפרק המנעולן את הידית הפנימית והחיצונית של הדלת.
   
 2. לוחיות ההגנה - כעת יסיר את הלוחיות שמכסות את פתח הצילינדר הנוכחי שבדלת.
   
 3. שיחרור בורג ארוך - כעת ישחרר את הבורג הארוך כדי לשחרר את הצילינדר הקיים מהדלת.
   
 4. שחרור צילינדר - כעת ישלוף המנעולן את הצילינדר הקיים ממנגנון הנעילה הפנימי של הדלת.
   
 5. החלפת מנעול פרפר - כעת יהיה עליו לחזור על כל השלבים מהאחרון לראשון, תוך שהוא מוודא שהצילינדר החדש מסתנכרן בצורה מיטבית עם גלגלי השיניים שמזיזים את הבריחים.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706309

האם מקבלים אחריות על החלפת צילינדר פרפר?

בגין החלפת צילינדר פרפר לדלת חוץ או כניסה לבית, מנעולנים נוהגים להעניק אחריות של בין שנה עד 5 שנים על רכיב הצילינדר ועל העבודה. חשוב שתבקשו מהמנעולן מידע בכתב על טיב האחריות שהוא מעניק לכם.

 

משך תקופת האחריות הממוצעות על החלפת צילינדר פרפר:
5 שנות אחריות 3 שנות אחריות שנה אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ מנעולנים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

איך לאתר מנעולן מומלץ לצורך החלפת צילינדר פרפר?

אין ספק שצילינדר פרפר חוסך לנו זמן על נעילה ופתיחה בעת היציאה או לאחר הכניסה שלנו הביתה, ע"מ להבטיח שהחלפת הצילינדר תתבצע בצורה תקינה ובטוחה, יהיה עליכם להיעזר במנעולן מומלץ באזורכם, אך איך נדע לזהות מי נחשב הגון ומקצועי ומי דווקא חאפר? התשובות מתחת:

 • תעודת יושר ממשטרת ישראל - נמליץ לכם להסתייע במנעולנים שקיבלו תעודת יושר ממשטרת ישראל. אומנם אין מדובר במסמך מחייב את המנעולנים אבל הוא כן שמדובר בבעל מקצוע הגון, שלא מתבצעים נגדו הליכים משפטיים. כדי לקבל תעודת יושר כזו, על המנעולן לעבור תהליך ארוך ומלא בירוקרטיה לכן - אם נתקלתם במנעולן עם תעודת יושר, קרוב לוודאי שזה הגיע לו (ביושר כמובן).
   
 • מלאו פרטים בווילוק - כדי לאתר מנעולן מוסמך לצורך החלפת צילינדר פרפר, תוכלו להשאיר פרטים בקובץ המצורף בדף, לאחר מכן לקבל בחינם מפורטל ווילוק עד 3 מנעולנים מומלצים באזורכם, שביניהם תוכלו לברר מחירי עבודה עוד בטלפון וכך לבחור בהצעת המחיר המועדפת עליכם במינימום זמן וכסף.
   
 • צילינדר חדש - אחרי שכבר תיאמתם עם מנעולן והוא הגיע אליכם לבית, ודאו שרכיב הצילינדר החדש הוא אכן כזה. תוכלו לבדוק אם אכן מדובר בצילינדר חדש אם רק תישארו להשגיח בזמן ביצוע העבודה, שכן, אז תוכלו להבחין אם הצילינדר שהתקין יצא מקופסה סגורה הרמטית או שלא. יש לא מעט חאפרים שנוהגים להשתמש ברכיבים משומשים ולגבות עליהם מחיר עבודה מלא.
   
 • הצילינדר הישן - בקשו מהמנעולן את הצילינדר הישן שפירק מהדלת שלכם. למנעולנים הגונים אין צורך בחלק הישן שהם פירקו ועל כן, אם הם מסרבים לספק לכם את החלק הישן, זה עשוי להדליק נורה אדומה עבורכם, שכן ברוב המקרים החלק הישן שלכם יהפוך ל"חלק חדש" עבור לקוח אחר וזאת במחיר מלא כאילו היה חדש.
   
 • מחיר העבודה - לפני שהמנעולן מתחיל לפרק לכם את הצילינדר הקיים, ודאו מולו שהמחיר שנקב בפניכם קודם לכן כולל מע"מ ואת העבודה יחד עם הצילינדר החדש, שלא תיתקלו חלילה בהפתעות לא נעימות בסוף.