מחפשים מנעולן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

התקנת מנעול ביומטרי

במאמר זה נסביר מה זה מנעול ביומטרי, כמה עולה להתקין אותו, מי הן החברות המייצרות מנעול ביומטרי, מה כדאי לדעת לפני הליך ההתקנה ע"י מנעולן, ואיך דרך השארת פרטים תוכלו לקבל עד 3 מנעולנים מוסמכים באיזורכם, שביניהם תוכלו להשוות במחיר ולחסוך בכסף - קראו וגלו. 

מה זה בעצם מנעול ביומטרי?

מנעול ביומטרי נחשב לסוג של מנעול חכם המאפשר פתיחה ונעילה של דלתות חוץ ופנים באמצעות טביעת אצבע, סריקת עיניים, שלט פיזי, באמצעות אפליקציה בסמרטפון והקלדה פיזית של קוד על מקלדת המצוייה על גוף המנעול עצמו.

חשוב לציין שכיום מרבית החברות מייצרות מנעול ביומטרי המשלב בו מספר אמצעי זיהוי ולאו דווקא כל אופצייה בנפרד, נרחיב על אמצעיי הזיהוי הללו מתחת: 

 • טביעת אצבע - אמצעי זה נחשב לסטנדרט במנעולים ביומטרים והליך פתיחת הדלת נעשה ע"י הנחת קצה האצבע על משטח קטן במנעול הדלת המביא לפתיחה של דלת או לחילופין לא מאפשר פתיחה של דלת במידה ומדובר בטביעת אצבע של אדם שלא קיבל לכך אישור.
   
 • באמצעות אפליקציה - פתיחת דלת באמצעות אפליקציה מובנית במכשיר הנייד. לכל חברה שמייצרת מנעול ביומטרי לבית קיימת אפליקציה ייעודית (במידה ואופציית כניסה באמצעות סמרטפון אכן אפשרית במנעול שלה). 
   
 • שלט פיזי - מדובר על שלט שדומה בתפקידו לשלט של רכב וקיימים בו שני לחצנים עיקריים : נעילה ופתיחה של הדלת.
   
 • סריקת עיניים - הליך זה נחשב לנדיר יותר מיתר האמצעים הרשומים מעל והוא מאפשר סריקה של עיניי הגורם המורשה כתנאי לפתיחת דלת לבית או לכל מקום מאובטח אחר. החיסרון בשיטה זו הוא שבמידה ואנו מעוניינים לאפשר כניסה חד"פ של עובד כזה או אחר לביתנו, זה לא יתאפשר כי מערכת זו מחייבת סריקה מקדימה של עיניי האדם שברצוננו להכניס.
   

מנעול ביומטרי לדלת

כמה עולה להתקין מנעול ביומטרי לדלת כניסה?

עלות התקנת מנעול ביומטרי לדלת כניסה נגזרת מסוג המנעול הביומטרי אותו תבחרו שהמנעולן יתקין עבורכם. מחיר התקנת מנעול ביומטרי של מולטילוק נע בין 2,200 -2,500 ש"ח, מנעול ביומטרי של רב בריח יעלה לכם בין 2,000 -2,100 ש"ח ומנעול של ELOCK יעלה לכם בין 1,800 ל- 2,000 ש"ח. 

מחירי מנעול ביומטרי לדלת כניסה

מנעול ביומטרי של Elock (דגם "ונוס")

מחיר התקנת מנעול ביומטרי של Elock מדגם "ונוס" ע"י מנעולן וכולל את עלות המנעול.


1,800 - 2,000 ש"ח
מנעול ביומטרי של רב בריח

התקנת מנעול ביומטרי מדגם Lockapp Smart של רב בריח. המחיר כולל את עלות המנעול.


2,000 -2,100 ש"ח
מנעול ביומטרי של חברת מולטילוק

התקנת מנעול ביומטרי "ENTR" כולל את עלות המנעול.


2,200 -2,500 ש"ח

הדפס מחירון

חברות המייצרות מנעול ביומטרי 

בסעיף זה נציין בפניכם את החברות הנפוצות המייצרות מנעול ביומטרי לדלת כניסה לבית. חשוב לציין שברוב המוחץ מדובר בנתונים די דומים של מערכת חכמה המאפשרת כניסה לבית ע"י טביעת אצבע, קודן, שלט רחוק וכד'.

 • מנעול ביומטרי של רב בריח - מנעול ביומטרי של רב בריח (המכונה : "LOCKAPP SMART") נחשב לקטן ואסתטי, המאפשר כניסה באמצעות אפליקציה בטלפון,שלט רחוק, טביעת אצבע ובאמצעות קודן המצוי פיזית על ידית הדלת. כמו כן, ניתן להתקין מנעול ביומטרי של רב בריח על כל סוגי הדלתות העשויות מעץ, פלדה ואלומיניום ובנוסף - מנגנון זה מתאים גם לשומרי שבת כי הוא מציע מפתחות מכאניים לשימוש ב"מצבי חירום".
   
 • מנעול ביומטרי של מולטילוק - מנעול ביומטרי של מולטילוק (נקרא "ENTR") נחשב גם הוא לישים על רוב סוגי הדלתות ומאפשר פתיחה של דלת באמצעות טביעת אצבע, אפליקציה בנייד, בשלט רחוק ובאמצעות מפתח פיזי - מה שמאפשר לשומרי שבת להיכנס אל ביתם גם בעת השבת מבלי לחלל אותה.
   
 • מנעול ביומטרי של Elock - מנעול ביומטרי של חברת Elock (דגם "ונוס") מאפשר כניסה הביתה באמצעות קודן או טביעת אצבע, מתאים לכל סוגי הדלתות וידידותי לשימוש בקרב שומרי שבת באמצעות מפתח פיזי.
   
מנעול ביומטרי - לפי חברה ניתן לפתיחה ע"י
מנעול ביומטרי של רב בריח טביעת אצבע, סמרטפון,שלט רחוק, קודן, מפתח פיזי
מנעול ביומטרי של מולטילוק טביעת אצבע, סמרטפון,שלט רחוק, קודן, מפתח פיזי
מנעול ביומטרי של Elock (דגם "ונוס") טביעת אצבע, קודן

איפה ניתן להתקין מנעול ביומטרי?

ניתן להתקין מנעול ביומטרי בכל דלת שתבחרו, בין אם מדובר בדלת חוץ ובין אם בדלת פנים. למרות שמרבית ההתקנות נעשות בדלתות כניסה לבתים פרטיים, שימוש במנעול ביומטרי נעשה גם בדלתות פנים במוסדות בריאות ובבנייני עסקים שונים וגם בבנייני מגורים. בכל מקרה דעו כי דרך פורטל ווילוק תוכלו לקבל גישה אל מנעולנים שידעו לבצע הליך התקנת מנעול ביומטרי הן לדלת פנים והן לדלת חוץ - בהתאם לצורך האישי שלכם.
 

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706309

מה צריך לדעת לפני התקנת מנעול ביומטרי?

לפני שתחליטו להזמין מנעולן אליכם לבית או לעסק, חשוב שתקחו מספר דברים מראש:

 • התאמה מיטבית - וודאו אודות השימושים העתידיים שצפויים להיעשות במנעול הביומטרי שלכם לדוגמה: אם אתם מעוניינים שילדיכם יעשה בו שימוש בעת חזרתו מביה"ס אך הוא אינו מחזיק במכשיר טלפון חכם שתומך באפליקצייה של מנעול ביומטרי מסוג זה - מומלץ שלא תבחרו במנגנון שמציע פתיחה של דלת באמצעות אפליקצייה בלבד.
   
 • התקנה ע"י מנעולן מוסמך - לא כל מנעולן מחזיק בהסמכה המתאימה להתקנת מנעול ביומטרי לדלת כניסה. חשוב לברר עוד בטלפון אם המנעולן עבר הסמכה ע"י החברה שמייצרת את המנעול החכם שברצונכם להתקין וזאת כדי לתת תוקף מלא לאחריות החלה הן על המנעול הביומטרי והן על ההתקנה עצמה.

יתרונות בהתקנת מנעול ביומטרי לדלת כניסה

קיים מגוון רחב של יתרונות וכמה חסרונות בהתקנת מנעול ביומטרי לדלת כניסה, נתחיל קודם ביתרונות:

 • אבטחה גבוהה - מנעול ביומטרי לבית או למוסדות שונים מאפשר לגורמים מורשים בלבד גישה לפתיחת דלת, תוך הצבת קושי מאסיבי בעבור מי שאינו מורשה להיכנס לשטח המאובטח הנ"ל.
   
 • תפעול של המנעול - במנעול ביומטרי ניתן לייצר גישה למספר לא מוגבל של אנשים בקלות ובזריזות וזאת בשונה ממנעול רגיל הנתמך ע"י מפתח פיזי, שעל מנת לחלוק אותו עם מספר רב של אנשים יש צורך בהטמנת המפתח בארונות חשמל או באיזורים נסתרים נוספים אשר נתונים לגניבות או שיכפול בכסף לצורך מתן גישה לדלת עבור מספר אנשים.
   
 • שיכחה - מנעול ביומטרי אינו מצריך שימוש במפתח נפרד למנעול, מה שחוסך מאיתנו את האפשרות לאבד (שוב) את המפתח שלנו ולהתחיל לחשוב על איפה הנחנו אותו בפעם האחרונה (תודו שקרה לכם לא פעם).
   
 • קלות השימוש - שימוש במנעול ביומטרי הינו אמצעי נגיש הן לילדים והן למבוגרים וקשישים.
   
 • הליך התקנה - התקנת מנעול חשמלי ביומטרי היא מהירה ומאפשרת חזרה מהירה ומיטבית לשיגרה.

חסרונות בהתקנת מנעול ביומטרי לדלת כניסה

כמו בכל מוצר מוצלח - גם בהתקנת מנעול ביומטרי קיימים חסרונות אותם נציין מתחת:

 • מחיר התקנה - מחיר התקנת מנעול ביומטרי גבוה פי כמה מהתקנת מנעול רגיל בדלת כניסה.
   
 • קילקול במנגנון - כמו בכל מכשיר אלקטרוני, גם במקרה של מנעול ביומטרי עשויות לקרות תקלות (לעתים רחוקות מאוד) ובמקרים בהם קיימת תקלה כלשהי ואין בקירבתכם מפתח ספייר, זה עשוי להותיר אתכם מחוץ לבית.
   
 • מנגנון עיניים - אם בחרתם להתקין מנעול ביומטרי לדלת כניסה המבוסס על סריקת עיניים, יש לקחת בחשבון כי אם תרצו להכניס באופן ספונטני וחד פעמי גורם זר כמו בעל מקצוע כשאינכם נמצאים בבית - זה לא יתאפשר מפני שאת היתר הכניסה מקבל רק אדם שביצע פיזית ומראש תיעוד מלא של העיניים שלו במערכת.

>> אולי יעניין אתכם גם: החלפת מנעולים.