מחפשים מנעולן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

דלת לא נסגרת

מתחת תקראו על הסכנות בהימצאות דלת שלא נסגרת, מהם הגורמים למצב, כמה עולה להסתייע במנעולן מוסמך וגם איך תוכלו להשיג אותו במהירות דרך פורטל ווילוק.

מהן הסכנות בהימצאות דלת שלא נטרקת?

קחו בחשבון שבמקרים בהם דלת לא נטרקת ונותרת פתוחה - הדבר עשוי לחשוף אתכם לסכנות כמו פריצה של גנבים לביתכם ואף לסכן אתכם ואת ילדכם בפגיעה מצד פושעים אלימים (קראו עוד על כיצד למנוע פריצה). קחו בחשבון שבמידה והסיבה לבעיה הנ"ל נובעת מלשונית דלת שלא נסגרת, אתם אף עשויים למצוא עצמכם במצב בו אתם תקועים מחוץ או בתוך הבית וזאת על אף שיש ברשותכם מפתח תקין.

 

דחיפות לטיפול בדלת שלא נסגרת:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 3 דחיפות נמוכה

מדוע דלת לא נסגרת?

יש כמה סיבות שמובילות למצב בו הדלת לא נסגרת וקחו בחשבון שאלו יכולות להתרחש במגוון סוגים של דלתות כמו: פנדור, דלתות ממ"ד, פלדלת ודלתות פנים. להלן הסיבות הנפוצות:

 • חפץ תקוע - לפני שאתם מזעיקים מנעולן, כדאי שקודם תבדקו אם לא תקוע חפץ זר באזור תחתית הדלת או באזור הצירים שלה. במידה ואכן נתקלתם בכזה, דאגו לחלץ אותו בעדינות ולאחר מכן בדקו אם הדלת נסגרת כרגיל.
   
 • לשונית דלת לא נסגרת - לעתים לשונית הדלת נוטה להתקע בתוך הדלת או להתקע מחוץ לדלת וכך מונעת ממנה להיטרק בצורה תקינה במשקוף.
   
 • צירים - עם הזמן צירי הדלת נוטים לצאת מכיוון בגלל כובד הדלת וגם בגלל עניינים הקשורים לשינויי גובה ותזוזות של הקיר, מה שגם גורם לדלת לצאת מאיזון ולא להסגר כהלכה.
   
 • מברשת תחתית הדלת - כאן אנו מתייחסים בעיקר לדלתות כניסה לבית, בהן לעתים קרובות מצויה מברשת בחלקה התחתון של הדלת. המברשת הזו נוטה לצבור ליכלוך, מה שמוביל למצב בו הדלת לא נטרקת בגלל תקיעות המברשת.
   
 • גומי - ישנן דלתות כמו דלתות חדרי רחצה או ממ"ד שמותקן על השוליים שלהן פס גומי כדי לחזק את האיטום שלהן. אך עקב הפרשי טמפרטורות ובלאי טבעי, הגומי נוטה להתקשות ולהיסדק, מה שמוביל למצב בו דלתות פנים מתקשות להיסגר ומצב בו דלת ממ"ד לא נסגרת בצורה בטיחותית.


שימון לשונית בדלת שלא נסגרת

מהם הפתרונות לדלת שלא נטרקת?

אז במידה והדלת לא נסגרת, דעו שניתן לפתור את המצב הן באופן עצמאי והן ע"י קריאה למנעולן שידע לאתר את הגורם לכך שהדלת לא נסגרת עד הסוף. מתחת נציג פתרונות בהתאם לתקלה:

 • חפץ זר - אז כמובן שאת הפעולה הזו תוכלו ליישם בעצמכם: פשוט סרקו את כל אזורי הדלת, בין הצירים ובאזור התחתון של הדלת ונסו לאתר חפץ מפריע. ברגע שאיתרתם אותו, יהיה עליכם לחלץ אותו בעדינות ולבדוק אם התקלה נפתרה. במידה ולא, זה הזמן להיעזר במנעולן.
   
 • לשונית - במידה ולשונית הדלת לא נסגרת ונותרת תקועה מחוץ לדלת או בתוכה, הדבר עשוי להעיד כנראה על חפץ שתקוע בחריץ של הלשונית המצוי במשקוף ומונע מהלשונית להיכנס בצורה חלקה. דבר אחר יכול להיות עקב החלדה של הלשונית, מה שיאלץ אתכם להחליף את המנעול בשלמותו ע"י מנעולן.
   
 • סף דלת - במידה וסף הדלת צבר ליכלוך רב, יכול להיות שזה גם גורם למצב בו הדלת לא נסגרת. במקרה כזה תוכלו בתור התחלה להסיר ליכלוך בעצמכם אבל במידה ויש לכלוך מורכב יותר באזור, נמליץ להסתייע במנעולן וקחו בחשבון שיש סיכוי שתצטרכו להחליף את סף הדלת באחד חדש.
   
 • גומי - אז במידה ודלת הממ"ד לא נסגרת כהלכה והבחנתם בנזק שנוצר לגומיית האיטום של הדלת, דעו שזה יצריך החלפת גומייה לדלת באחת חדשה, כנ"ל באם מדובר בדלת פנים רגילה.
   
 • צירים - במידה והדלת לא נטרקת בגלל שהצירים בה יצאו מכיוון, יהיה עליכם להיעזר במנעולן לצורך כיוון צירי הדלת. שימו לב שהפעולה ניתנת לביצוע באופן עצמאי אך צוות ווילוק לא ממליץ בכך היות ואתם חשופים לקריסת הדלת עליכם בעת הפעולה. קחו בחשבון שאם מדובר בצירים ישנים, המנעולן עשוי להמליץ לכם להחליף את הצירים בחדשים.

כמה עולה לטפל בדלת שלא נסגרת?

אז כפי שכבר קראתם, ישנן כמה סיבות הגורמות למצב בו דלת לא נטרקת ומתקשה להיסגר ועל כן, עלויות התיקון נגזרות בהתאם לגורם לתקלה. 

מחירי תיקון דלת לא נסגרת

כיוון צירי דלת

מחיר לכיוון של צירי דלת פלדלת. 


200 - 300 ש"ח
החלפת צירים

מחיר הכולל את העבודה והצירים החדשים.


250 - 600 ש"ח
החלפת גומיות בדלת ממ"ד

פתרון לדלת ממ"ד שלא נסגרת.


250 - 400 ש"ח
החלפת מנעול

טווח המחירים מתייחס להחלפת מנעול בדלת פנים או כניסה.


250 - 900 ש"ח
החלפת סף דלת

מחיר להחלפת סף דלת פלדלת, כולל הסף החדש.


250 - 450 ש"ח

הדפס מחירון

אתרו מנעולן מוסמך לתיקון דלת שלא נסגרת!

דרך השארת פרטים בפורטל ווילוק תוכלו לקבל בחינם עד 3 מנעולנים מוסמכים באזורכם, ביניהם תוכלו לברר מידע ומחירי של תיקון דלת לא נסגרת בביתכם, להשוות בין ההצעות ולבחור במי שהציע את ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706309

איך למנוע מצב בו דלת לא נטרקת בעתיד?

במידה וזה עתה הסתייעתם במנעולן מוסמך לצורך תיקון הבעיה בדלת שלכם, כעת כדאי שתדעו איך תוכלו למנוע מצב בו דלת לא נסגרת בעתיד:

 • בדיקה תקופתית - אז קודם כל נמליץ לכם לסרוק את אזורי הדלת בעצמכם אחת לכמה חודשים כדי לוודא שאין חפצים זרים שעשויים לפגוע בה וגם נמליץ להיעזר במנעולן לצורך בדיקה תקופתית כדי שיוכל לאשר שהמצב תקין.
   
 • שימון - במידה ואתם מתגוררים באזור יבש מאוד, נמליץ לכם לשמן את צירי הדלת ואת הלשונית ע"מ למנוע מצב של החלדה מוקדמת.
   
 • ניקיון - הקפידו להסיר מאזור סף הדלת לכלוך שהצטבר בו כדי למנוע שחיקה מואצת הגורמת מצב בו דלת הכניסה לא נטרקת.