מחפשים מנעולן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

מפתח מסתובב על ריק

המפתח מסתובב על ריק והדלת לא נפתחת? מתחת נסביר מדוע זה קורה, מה ניתן לעשות, כמה עולה להיעזר במנעולן שיפרוץ את הדלת וגם נציג כמה טיפים חשובים לוודא מול מנעולן.

מדוע המפתח מסתובב על ריק?

מפתח שמסתובב על ריק יעיד לרוב על תקלה בצילינדר עצמו או לחילופין בחיבור בין הצילינדר לגלגל השיניים ואפילו במפתח. הרחבנו על כך מתחת:

 • בעיה בין מנגנון הצילינדר וגלגל השיניים - קורים מקרים בהם הבורג האחראי לחבר בין גלגל השיניים והצילינדר משתחרר ואז הצילינדר זז וכבר אין ביכולתו לסובב את גלגל השיניים, מה שגורם לתופעה בה המפתח מסתובב על ריק.
   
 • גלגל השיניים נשבר - גלגל השיניים שמוביל לפתיחה או נעילה של הדלת בשילוב עם המפתח עשוי להישחק ולהשבר לאחר תקופה ארוכה של שימוש או כתוצר של שימוש אגרסיבי ולא מבוקר.
   
 • מפתח שחוק - לעתים הסיבה שבגללה מפתח מסתובב על ריק יכולה להיות דווקא בגלל המפתח עצמו, שלעתים שחוק וישן וכבר איבד מצורתו התואמת לגלגל השיניים בצילינדר, מה שימנע ממנו לפתוח את הדלת או לנעול אותה. 

 

המפתח מסתובב על ריק? קראו למנעולן

מה לעשות אם מפתח מסתובב על ריק?

במידה וסובבתם את המפתח אך הדלת לא נפתחת מבחוץ, יהיה עליכם להזמין פורץ. לאחר שפרץ את הדלת עבורכם, הוא עשוי לבקש מכם לפתוח את הדלת עם מפתח אחר, ע"מ לנסות לשלול בעיה במפתח.

 

במידה והפעולה הצליחה עם המפתח הרזרבי, הסיבה לתקלה נובעת בגלל המפתח עצמו שנשחק ולא מגיע עד לסוף הצילינדר (נפוץ בעיקר בצילינדר מסוג פרפר). במידה וגם המפתח הנוסף לא הצליח לנעול או לפתוח את הדלת, קרוב לוודאי שהבעיה היא בצילינדר או בגלגל השיניים.

 

תחילה המנעולן יוודא כי קיים חיבור תקין בין הצילינדר לגלגל השיניים, במידה וגילה כי אין תיאום ביניהם, הוא יחדש את החיבור ויתקין את הצילינדר חזרה בדלת, מה שעשוי לפתור את התקלה. במידה והמנעולן בדק ומצא שהצילינדר בחיבור תקין עם גלגל השיניים, דהיינו שהגיעה העת להחליף את הצילינדר שלכם.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706309

כמה עולה להזמין פורץ לפריצה והחלפת צילינדר?

טיפול במקרה של מפתח שמסתובב על ריק יכלול ברוב המקרים פריצה של הדלת במחיר הנע בין 200 - 400 ש"ח (מחיר עבור מרבית דלתות הכניסה לבית). בנוסף לעלות זו צפויה להתווסף עלות להחלפת צילינדרשימו לב שמחירי החלפת צילינדר כוללים את רכיב הצילינדר החדש ואת העבודה. 

 

מחירי החלפת צילינדרים

החלפת צילינדר בדלת פלדלת

250 - 550 ש"ח
החלפת צילינדר בדלת מולטילוק

300 - 600 ש"ח
החלפת צילינדר בדלת שריונית חסם

650 - 900 ש"ח
החלפת צילינדר בדלת רב בריח

300 - 450 ש"ח
החלפת צילינדר בדלת פנים

200 - 400 ש"ח

הדפס מחירון

איך לאתר מנעולן?

במידה ומפתח מסתובב על ריק ואתם תקועים, כדאי שתזמינו מנעולן בהקדם, אך קודם כל - חשוב שתבררו מספר דברים:

 • תעודת יושר - חשוב להבהיר שבישראל אין כזה דבר מנעולנים מוסמכים או מנעולנים באישור של המשטרה. יחד עם זאת, ישנם מנעולנים שעוברים תהליך ייחודי כדי לקבל תעודת יושר ממשטרת ישראל כדי להוכיח שהם הגונים ובעלי עבר נקי, כך שנמליץ לכם בחום לבחור במנעולן שמחזיק בתעודת יושר.
   
 • זיהוי - לפני שמנעולן פורץ דלת כניסה לבית, הוא עשוי לבקש מכם אמצעי זיהוי כלשהוא המצהיר כי מדובר בדירה שאתם גרים בה. מדובר בפעולה תקינה שמעידה על הגינות מצד המנעולן בסה"כ.
   
 • צילינדר חדש - במידה והסיבה למפתח המסתובב על ריק היא בגלל שחיקה של הצילינדר ויהיה על המנעולן להחליף לכם אותו, נמליץ לכם לוודא שהצילינדר החדש שאותו הוא עומד להתקין בדלת שלכם הוא אכן חדש ולא משומש. חשוב גם לבקש את מסמך האחריות שבד"כ מגיע עם צילינדרים חדשים.
   
 • עבודות נוספות - אם כבר הזמנתם מנעולן שיפרוץ לכם את הדלת, כדאי שתיעזרו בו כבר באותה הזדמנות לעבודות נוספות כמו שכפול מפתחות, חיזוק צירי דלת ועוד.