מחפשים מנעולן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

מפתח מסתובב קשה בדלת

מתקשים לסובב את המפתח? עשויות להיות לכך מספר סיבות. רגע לפני שאתם מנסים לתקן את התקלה בכוחות עצמכם או לחילופין מזמינים מנעולן שיעשה זאת במקומכם, כדאי שתגלו מהן הסיבות הנפוצות ביותר לכך שמפתח מסתובב קשה בדלת.

למה מפתח מסתובב קשה בדלת?

אלו הן הסיבות הנפוצות ביותר לכך שהמפתח מסתובב קשה בדלת:

  • הדלת אינה מכוונת: כאשר הדלת יוצאת מכיוון, הבריחים לא יוכלו להיפתח ולהיסגר בצורה חלקה וזאת הסיבה שהמפתח מסתובב בקושי רב. יש להסתכל האם הדלת שקעה מעט ויצאה מאיזון ולהזמין מנעולן שיכוון אותה.
     
  • המנגנון לא תקין: אם המנגנון חלש, המשמעות היא שהבריחים של הדלת לא יסתובבו חלק. הפתרון במצב זה יהיה החלפה של המנגנון הקיים בחדש.
     
  • בריח תקוע: במקרים בהם הבריח יהיה תקוע או עקום, הדלת לא תסתובב בצורה חלקה ומהירה. מצב זה קורה בעיקר בדלתות ישנות מאוד ובדרך כלל הבריח האחורי הוא זה שיתקע.
     
  • צילינדר לא תקין: צילינדר חלש וישן, יגרום לכך שהמפתח יסתובב בצורה קשה ואיטית. בשביל לבדוק זאת, סביר להניח שנצטרך לפרק את המנגנון ולבדוק מה מקורה של התקלה.

 

מפתח מסתובב קשה בדלת

מפתח לא מסתובב חלק בדלת? כך תדעו מה הסיבה

איך יודעים מה הסיבה לתקלה? ראשית כל, כדאי להתחיל מבדיקה פשוטה: פתחו את הדלת ונסו לסובב את המפתח כאשר היא פתוחה. במידה והמפתח מסתובב בצורה מהירה וחלקה, הבעיה היא ככל הנראה בכיוון של הדלת. לעומת זאת, אם פתחתם את הדלת והמפתח מסתובב קשה בדלת, הסיבה לכך היא המנגנון או הצילינדר.

המפתח מסתובב לאט בדלת - האם לשמן את המנגנון?

שימון המנגנון זו אופציה שיכולה להיות אפקטיבית אך היא גם מאוד מסוכנת כאשר מבצעים אותה בצורה לא נכונה. נהוג להשתמש ב-WD40 או שמן אחר אשר מיועד למנעולים וצילינדרים אך מומלץ להיזהר משימון של הצילינדר עצמו וזאת מאחר והשמן יכול לגרום לאבק אשר נמצא במנגנון של הצילינדר להפוך לבוץ וכך המצב רק יחמיר. אז איפה כן משמנים? במנגנון של הידית, בצירי הדלת. חשוב לומר, אם המפתח מסתובב לאט ובצורה קשה, ייתכן שלא יהיה מנוס מהחלפת רכיבים ולכן מומלץ להזמין מנעולן שיבדוק זאת בצורה מקיפה.
 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706309

הזמינו כעת מנעולן לטיפול בתקלה

אם אין לכם חוש טכני מפותח או שפשוט לא מתחשק לכם להתעסק עם החלפת מנגנון הצילינדר או כיוון הדלת, תוכלו להזמין מנעולן מקצועי שיעשה זאת בעבורכם. המחיר של עבודה זו נע בין 200 ל-400 ש"ח בממוצע, תלוי בסיבה הספציפית לתקלה ובעלות הצילינדר החדש במידה ומדובר על החלפת צילינדר.