מחפשים מנעולן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

תיקון דלתות אש

קראו מהי דלת אש, מתי צריך לקרוא למנעולן, כמה עולה לתקן אותה וגם מה אומר תקן דלת אש? כל הפרטים מתחת.

קודם כל - מהי דלת אש?

דלת אש היא דלת שביכולתה לחסום את האש המצויה בצד אחד שלה מלחדור אל הצד השני של הדלת, מה שהופך את הדלת לבטיחותית יותר היות והיא מעכבת בצורה משמעותית את רוחב השריפה במבנה עד להגעת צוותי חירום.

 

דלתות אש אף חסינות בפני חום הנובע משריפות, כך שניתן לפתוח אותן בעת הצורך לאחר כיבוי השריפה, מבלי לבצע בה חיתוך אגרסיבי שיפגע בה.

 

דוגמה לדלת אש עם חלון זכוכית מחוסם

איפה ניתקל בדלתות אש?

דלתות אש יימצאו בעיקר בבנייני משרדים ומוסדות ציבוריים ובנייני מגורים (בעיקר החדשים), זאת היות ואזורים אלו מכילים מדי יום כמות רבה של אוכלוסייה, שבעת שריפה עלולה להיפגע בצורה היקפית.

 

דלת האש תמנע מהאש המצויה בצד אחד שלה מלעבור לצדה השני ובכך היא למעשה מגינה על האנשים שבצד השני עד להגעת כוחות חילוץ.

מתי צריך בתיקון דלתות אש?

כמו בדלת כניסה או פנימית לבית, גם בדלתות אש עשויות לצוץ תקלות עם הזמן, הקשורות בין היתר לצילינדר, ללשונית הדלת ועוד. יחד עם זאת, לא מדובר בתיקון דלתות מהסוג הסטנדרטי, שכן מדובר על מנגנונים מעט שונים גם מבחינת הצילינדר, לשונית ואפילו ידית הדלת, הבנויה בצורה שונה.

 

כל אלו כמובן עשויים לחוות קלקול ושחיקה לאחר שריפות וגם עקב שימוש לא מבוקר - טריקה או פגיעה פיזית בדלת.

 

בנוסף גם מבנה הדלת עצמו מורכב ממספר שכבות של גבס וברזלים שונים, שעשויות עם הזמן עקב שריפות חוזרות - להיפרד אחת מהשנייה ובכך להפוך את הדלת לפגיעה. בנוסף חלודה המופיעה על בסיס הדלת עשויה לרמז שאחת מהשכבות הפנימיות שלה העשויות ברזל נשחקו גם הן, מה שאף ייאלץ את המנעולן להחליף את הדלת כולה.

מה המחיר לתיקון דלתות אש?

מחיר להחלפת ידית לדלת אש ינוע בין 250 - 350 ש"ח וזה כולל את העבודה וידית חדשה. כיוון צירים לדלת אש יעלה בין 200 - 350 ש"ח. כמובן שהמחירים עשויים להשתנות בהתאם לשיקולו של המנעולן.

 

המחיר הסופי שתקבלו ייתלה בסוג התיקון וברמת המורכבות הנגזרת מכך עבור המנעולן, לעתים הוא אף יצטרך להיעזר באדם נוסף מטעמו היות ומדובר בדלת כבדה לתיקון (בדומה לתיקון דלת ממ"ד).

 

מחיר ממוצע לתיקון דלתות אש

מחיר ממוצע לתיקון דלתות אש: 275 ₪

טווח מחיר גבוה 350 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

מה אומר תקן דלתות אש?

בישראל ישנו תקן מס' 1212 המחייב כל דלת אש, להיות בדרגת מעכבות בעירה משתנות (עד 30/ 60/ 50 דק') וזאת כדי להבטיח שהאש באזור לא תתפשט עד להגעת כוחות חילוץ והצלה למקום.

 

כך שבמידה והגיע מנעולן וביצע בדיקה וממנה עלה שמדובר בדלת לא תקינה, דהיינו שקיימת חובה להחליפה באחת חדשה ותקינה.