מחפשים מנעולן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

תיקון לשונית של דלת

מתחת תקראו מהו תפקידה של לשונית בדלת, מתי היא זקוקה לתיקון, כמה זה עשוי לעלות, איך מנעולן צפוי לתקן את הבעיה וגם איך תוכלו לאתר מנעולן מומלץ באזורכם דרך פורטל ווילוק.

מהו תפקידה של לשונית בדלת?

לשונית מורכבת ממנגנון קפיץ שנכנס לתוך הדלת בעת לחיצה על הידית ומשתחרר בעת שחרור הלחיצה מהידית. במקרים בהם לשונית דלת תקועה ללא יכולת לנוע, אתם עלולים למצוא עצמכם תקועים מחוץ או בתוך הבית או לחילופין, בכך אתם מאפשרים לפורצים לחדור לבית שלכם ביתר קלות.

 

במידה והבחנתם בקושי שחל על הלשונית או אם הבחנתם שהיא רופפת, דעו כי זה הזמן להזמין מנעולן מוסמך בהקדם ע"מ שיבדוק ויעניק פתרון מתאים.

 

דחיפות לתיקון לשונית של דלת:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 2 דחיפות נמוכה

מתי יש צורך בתיקון לשונית של דלת?

בין הסימנים העיקריים המחייבים תיקון לשונית של דלת או החלפה שלה יהיו במקרים בהם הבחנתם בהתרופפות של הלשונית, בשחיקה או בקושי בתנועה שלה. נסביר:

 • התרופפות הלשונית - אם הבחנתם בהתרופפות של הלשונית בדלת במגע פיזי עמה, יכול להיות שהחיבורים שלה רופפים ויש לחזק אותם.
   
 • קושי - אם לחצתם על ידית הדלת והלשונית יצאה בקושי מסויים, קרוב לוודאי שהצטבר אבק בחיבורים שלה ואף קיים חשש לחלודה. 
   
 • התיישנות - אם הבחנתם בסימני חלודה על הלשונית בדלת, קרוב לוודאי שהיא מיצתה את עצמה ומחייבת בהחלפה.
   
 • התעקמות - הלשונית יכולה להתעקם עם הזמן בגלל טריקות חוזרות של הדלת, מה שימנע מהדלת להיסגר בצורה תקינה.
   
 • לשונית דלת תקועה - במקרים בהם אתם תקועים מחוץ או בתוך הבית וזאת על אף שהשתמשתם במפתח הנכון, קרוב לוודאי שהסיבה שהדלת לא נפתחת בגלל שהלשונית נתקעה בכיס המשקוף. קודם כל נמליץ בשלב כזה להסתייע בפורץ דלתות. לאחר שהוא יפרוץ לכם את הדלת הוא יוכל לתקן את הלשונית הקיימת או להחליפה באחת חדשה.

 

תיקון לשונית של דלת

כיצד מתבצע תיקון לשונית של דלת?

תיקון לשונית של דלת ניתן לבצע ע"י מנעולן במקרים מסויימים, כמו כאשר הלשונית נתקעה או כשאינה מכוונת. נסביר:

 • לשונית נתקעת - במידה והלשונית תקועה בכיס המצוי במשקוף (מצב בו לא ניתן לפתוח את הדלת), המנעולן ישתמש בקלף דק אך קשיח כדי לנסות לנטרל את הלשונית. ע"י השחלת הקלף באזור הלשונית, הוא יוכל להפריד בינה לאזור הכיס שהיא נתקעה בו.
   
 • לשונית דלת לא נסגרת - במידה והלשונית נותרה תקועה בתוך הדלת ומסרבת לצאת, יוכל המנעולן לשחרר את ההברגה ולכוון את הלשונית בצורה מחודשת. 

כמה עולה תיקון לשונית של דלת?

תיקון לשונית של דלת לרוב יתומכר כעלות ביקור של מנעולן הנעה בין 200 - 300 ש"ח. כמו כן, במידה ויש צורך בהחלפת הלשונית - המחיר צפוי להתייקר.

 

מחיר ממוצע לתיקון לשונית של דלת

מחיר ממוצע לתיקון לשונית של דלת: 250 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

באילו מקרים יש צורך בהחלפת לשונית לדלת?

החלפת לשונית בדלת תהיה אידיאלית במקרים בהם פתרונות התיקון לא צלחו. יהיה על המנעולן לוודא שהוא אכן מחזיק בלשונית המותאמת לדלת שלכם (תסכימו איתנו שלשונית לרב בריח ופלדלת שונה מלשונית של דלתות פנים של פנדור).

 

לאחר שהמנעולן וידא זאת, יהיה עליו לפרק את הלשונית התקולה ע"י שחרור של ההברגה, לאחר מכן הוא ירכיב במקומה לשונית חדשה, תוך שהוא מוודא התאמה מלאה, קרוב לוודאי שבהיעדר התאמה מלאה, הוא עשוי לבצע התאמה יזומה ע"י קדיחה. 

האם אוכל לטפל בלשונית אשר תקועה בדלת בעצמי?

חשוב לצוות פורטל ווילוק להבהיר כי ניתן לנסות ולשחרר לשונית אשר נתקעה בדלת באופן עצמאי, אם כי זה פחות מומלץ. נסיון לפתור את הבעיה בעצמכם עלול לגרום נזק לא רק ללשונית אלא לכל מנגנון הנעילה, מה שיוביל למחיר טיפול גבוה פי כמה ממה שיכולתם לשלם עבור הגעה של מנעולן לתיקון לשונית של דלת.

 

אם אתם ממש מתעקשים לפתור את התקלה בעצמכם - תוכלו לרסס את אזור הלשונית באמצעות ספריי שמן WD40, שיוכל לסייע לשחרר את הלשונית מהדלת במקרים בהם היא תקועה בגלל חוסר שימון או עקב הצטברות ליכלוך.

השיגו טיפול ללשונית הדלת שלכם דרך פורטל ווילוק

במידה ונתקלתם באחד או יותר מהסימנים הכתובים מעלה, קרוב לוודאי שהגיעה העת להזמין מנעולן מוסמך ולהמנע ככל הניתן מלטפל בלשונית בעצמכם. פורטל ווילוק מאפשר לכם לקבל בחינם וישירות לנייד, עד 3 מנעולנים מומלצים באזורכם, ביניהם תוכלו לברר פרטים בטלפון, להשוות במחיר העבודה ולחסוך בכסף. השאירו פרטים בטופס המצורף מתחת ומצאו פתרון מהיר ופשוט לדלת שלכם.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706309

כיצד למנוע מהלשונית להתקלקל בשנית?

ע"מ לאפשר לכם לשמור על לשונית הדלת שלכם לשנים רבות, צוות פורטל ווילוק ממליץ לשמן את אזור הלשונית עם ספריי WD40 אחת לחצי שנה. במידה ואתם מתגוררים באזור עם רמת לחות נמוכה, תוכלו להסתפק בשימון גם אחת לשנה. (כי הלחות היא זו שאחראית להיווצרות חלודה בלשונית, מה שמקצר את חייה עוד יותר)

 

זמן ממוצע לשימון לשונית בדלת:
 9 חודשים 
שנה משך זמן חצי שנה

מה חשוב לבדוק כשמזמינים מנעולן לתיקון לשונית לדלת?

חשוב שתוודאו מספר היבטים כשאתם מזמינים מנעולן לצורך תיקון לשונית של דלת או החלפה שלה:

 • תעודת יושר - ודאו מול המנעולן שהוא אכן מחזיק בתעודת יושר ממשטרת ישראל. חשוב להבהיר שאין מדובר בדבר שהוא חובה אך זה כן סימן לכך שמדובר במנעולן בעל עבר נקי ובואו, הוא השקיע מזמנו כדי להוציא את התעודה הזאת אז מה, לא תפרגנו?
   
 • סימן זיהוי - אם הזמנתם מנעולן לתיקון לשונית לדלת כניסה, קרוב לוודאי שאם מדובר באדם הגון, הוא יבקש מכם הוכחה כי אתם בעלי הבית.
   
 • החלפת לשונית לדלת - במידה ואין מנוס חוץ מלהחליף את לשונית הדלת, חשוב שתוודאו שהמנעולן משתמש בחלק חדש שנפתח זה עתה מהאריזה, שכן אם לא כך, הלשונית ה"חדשה" עלולה להתגלות כלא כזו ואתם מצדכם תשלמו מחיר יקר לחינם.
   
 • הוסיפו עבודות - אם כבר הזמנתם מנעולן עד הבית, כדאי שתאגדו עבודות נוספות שביכולתו לבצע ע"מ לחסוך בדמי ביקור חוזרים. תוכלו להסתייע בו לתיקונים אחרים בדלת, כמו כיוון צירים, החלפת עינית וכדומה.